Comunitatea Evilzone a revenit online. In urma update-ului s-au pastrat toti userii vechi.

Pentru cei cu cont pe Filelist

Din intelepciunea poporului
.BaroN.
Ez^ Global Moderator
Ez^ Global Moderator

Pentru cei cu cont pe Filelist

Postby .BaroN. » 02 May 2014, 23:59

Poate unii dintre voi aveti cont pe Filelist si aveti ratia mica.Exista un program care iti face ratia mare,fara prea mult efort.

http://ratiomaster.software.informer.com/1.9/

RatioMaster se cheama programul,setati Marimea incarcarii la 2001 KB/s sau indiferent cum vreti,dar maximum sa fie 4010 kb/s,ca sa nu bata la ochi.Daca sunteti descoperit,contul poate fi blocat.
Image

Image

Image

pietricas
Ez^ Administrator
Ez^ Administrator

Re: Pentru cei cu cont pe Filelist

Postby pietricas » 03 May 2014, 11:23

.BaroN. wrote:Poate unii dintre voi aveti cont pe Filelist si aveti ratia mica.Exista un program care iti face ratia mare,fara prea mult efort.

http://ratiomaster.software.informer.com/1.9/

RatioMaster se cheama programul,setati Marimea incarcarii la 2001 KB/s sau indiferent cum vreti,dar maximum sa fie 4010 kb/s,ca sa nu bata la ochi.Daca sunteti descoperit,contul poate fi blocat.

Foarte bun, cand eram pe unele trackere, l-am încercat, am făcut și un test, să văd rezultatul, aveam 0 dld și 2tb upload :)) în câteva secunde.

Dar, nu vă recomand pe toate trackere, mai ales pe cele mari, pentru că, dacă valorile și timpul trecut nu colereaza perfect cu datele lor, se crează un „pattern”, iar rezultatul lui este faimosul ban, ofc :)).

Eu, am crescut de la rație de 2x la rație de 10x, în 6 luni de zile (12/24h - 7/7z), foarte ușor, cu capul.
Downloadam 90% din torrente care erau freelech, dacă nu îl găseam acolo, treceam la următorul și tot așa până când găseam un trackere care avea torrentul meu free.
Iar la început am luat câteva torrente mici/medii și 2 mari special pentru upload (freelech ofc), cu mulți leecheri si puțini seederi.
Acum, am fost obligat să setez în utorrent upload limit de 1mb/s, și ratie de 3 pentru torrente ca altfel decoleaza :)).

Dacă nu faceți cu cap, mergeți pe riscul vostru.
Here to be for ever for eternity.
Here to play for fun for me.

Elodia?//Reflex*

Image

Image

Return to “Hardware & Software”